Kastamonu Basketbol SK

KBSK’dan 10 Yılda Alt Yapıya 600 Bin TL Yatırım

İlimizin alt yapı bazında lokomotif kulübü olan Kastamonu Basketbol Spor Kulübü kurulduğu 2009 – 2010 sezonundan bu yana 10 yılda basketbola dolaylı olarak 600 bin TL değerinde bir yatırım sağlamış oldu.

Hem normal sezon dönemlerinde hem de yaz okulu süreci içerisinde çalışmalarına tempolu bir şekilde devam eden Kastamonu Basketbol Spor Kulübü bünyesindeki öğrencilerimizin %40’ından fazlasına tam burslu eğitim veriyor.

Toplam 10 yıldır bu geleneğini başarı ile sürdüren kulüp, dezavantajlı ya da maddi durumu yeterli olmayan çocuklarımızı basketbol aracılığı ile spora kazandırıyor.

Yılda dolaylı olarak 60 bin TL değerinde ücretsiz basketbol eğitimi alan çocuklarımızın ayrıca malzeme ihtiyaçları da kulüp tarafından karşılanıyor.

Kulüp antrenmanlarına dahil edilen çocuklarımız yeterli seviyelere geldiklerinde lisanslanarak alt yapı takımlarına monte ediliyor, yerel liglerde il birincisi olmaları halinde ise ilimizi ulusal alanda temsil etmeye hak kazanıyor. Federasyon tarafından yapılan davetler neticesinde milli takım kamplarına katılıyor.

Lisanslı sporcu sayısı bakımından ilimizin en fazla basketbolcusuna da sahip olan Kastamonu Basketbol Spor Kulübü, parke üzerinde vermiş olduğu eğitimlerin yanı sıra çocuklarımızı sosyal ve kültürel etkinliklerde de bir araya getiriyor.

Sportif açıdan yapılan çalışmaların yanı sıra kulüp teknik ekibi, akademik başarıları da takip ederek, sporcularına daha iyi gelecek sunabilmek için çalışmalar yürütülüyor.

Amaçlarının daha fazla kesime hitap ederek, spora kazandırılacak çocukların sayısını artırmak olduğunu dile getiren Kastamonu Basketbol Spor Kulübü Kulüp Başkanımız Nihat Saka; “10 yıl içerisinde yaklaşık 3 bin çocuğumuzu spora kazandırdık. Basketbol eğitimi alan çocuklarımıza öncelikle iyi bir insan olmaları gerektiğini öğretmeye çalışıyoruz. Belki gelecekte profesyonel birer basketbol olamayacaklarsa bile, iyi bir anne, iyi bir baba, iyi bir öğretmen, iyi bir doktor ya da hangi meslek ile meşgul olacaklarsa öncelikle iyi bir insan olmaları gerektiğini anlatıyoruz. Özgüveni yüksek, kendini toplum içerisinde ifade edebilen, paylaşmayı bilen ve vatanını milletini seven insanlar yetiştirmek öncelikli hedefimiz. Basketbol burada bir amaç değil, bir araç haline dönüşüyor. Bu nedenle daha fazla çocuğumuzu spora kazandırmak için kontenjanımızın %40’ından fazlasını tam burslu çocuklarımıza ayırdık. Bu da yılda yaklaşık 60 bin Türk Lirası değerinde bir çalışma oluyor. Hiçbir çocuk, elinde olmayan sebeplerden ötürü Kastamonu Basketbol Spor Kulübü’nün kapısından geri dönmemeli. Onların gözlerindeki ışıltıyı görmek bizler için paha biçilemez düzeyde. Kulüp bünyesinde basketbol öğreniyorlar, mücadele ruhu ile kendilerini ispat etmeye çalışıyorlar ve bu sayede de özgüvenleri yüksek birer birey oluyorlar. Bizler bu çalışmalarımızı yürütürken ilimizde şu an hiçbir ticari kuruluştan sponsorluk desteği almadan faaliyetlerimizi gerçekleştiriyoruz. İlimizin kalkınması açısından önemli rol oynayan Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediye Başkanlığı, Kastamonu Kalkınma Vakfı, İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’ndan çok önemli destekler alıyoruz. Alınan bu destekleri de mutluluk içerisinde çocuklarımıza yansıtıyoruz. Bu çok gurur verici. Ben şahsım ve kulübüm adına bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen kurumlarımıza canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.” seklinde konuştu.

GÜNCEL HABERLER

U14 – U16 Erkekler Yerel Ligleri Başladı. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ü Saygı ve Özlemle Anıyoruz... Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.... Avukat Feza İhtiyar'ı Kaybetmenin Derin Üzüntüsünü Yaşıyoruz You Tube Kanalımız Yayında Tema Koleji’nden Sponsorluk Desteği Yaz Okulu Temposu Sürüyor KBSK’dan 10 Yılda Alt Yapıya 600 Bin TL Yatırım Yaz Okulu Kayıtlarımız Başlıyor